Právě je 13 kvě 2024 04:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další

Jsi křesťan?
Anketa končí za 31 led 2009 13:32
Ano 42%  42%  [ 14 ]
Ne 58%  58%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 33
Autor Zpráva
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 dub 2007 23:06 
Boss
Boss
Uživatelský avatar

Registrován: 20 čer 2006 19:41
Příspěvky: 1361
Bydliště: Pod tím špičatým
Kolji píše:
Mno, takze zacnem vyrokom "Katolicka cirkev upada". Mozno si cirkev ziskava viac mozgov, mozno sa "krestanstvo" stale dalej siri ( to, co siria cirkvy osobne nepovazujem za krestanstvo), ale cirkev upada v inom slova zmysle.

...




KOLJI??? JE TI DOBRE? NESTALO SE TI NECO???? JSI TO TY???

vzdyt z toho mohly byt 3 strany plne posthuntu!!! :P


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 dub 2007 23:43 
Leader
Leader
Uživatelský avatar

Registrován: 28 črc 2006 23:21
Příspěvky: 1052
Bydliště: Praha
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
GFW/X360 Live Nick: RainmakerCZ
WOW Kolji :D TEď už nemám síly, ale zítra odpovím ... pěkné :)


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 dub 2007 11:18 
Newbie
Newbie
Uživatelský avatar

Registrován: 29 dub 2007 23:21
Příspěvky: 5
Kolji píše:
Mno, takze zacnem vyrokom "Katolicka cirkev upada". Mozno si cirkev ziskava viac mozgov, mozno sa "krestanstvo" stale dalej siri ( to, co siria cirkvy osobne nepovazujem za krestanstvo), ale cirkev upada v inom slova zmysle.


Cirkev uz vice upadnout nemuze, pokud se mohu vyjadrit. Ono, uz jen fakt, ze si musi najimat za penize invalidy, aby rozsirovali jejich ideje, je dost smutny. Ja osobne do kostela chodim, ale musim chodit o hulku, mam mrtvy sval v prave noze. Farar mi naprosto otevrene (ale v soukromi) nabidl, ze mi zaplati, kdyz budu chodit s letackama od cirkve. Dokonce rekl, ze se svou imagi mladeho cloveka co musi chodit o hulce vzbudim zajem...

Kolji píše:
Pri dnesnej kazni (neriesit prosim :m ) povedal knaz istu vetu, ktorou potvrdil nielen vymyvacny charakter cirkevnej ideologie, ale aj svoju stupiditu. Citujem: "Nenechajte sa zmiast modernymi prorokmi - mediami, ktore robia s Jezisa cloveka, ktory mohol mat aj ludkse chyby. Cirkev vzdy mala a MA monopol na absolutnu pravdu!" Myslim, ze tu aj Vojtas uzna, ze nieco nie je v poriadku. Ludia by mali pochopit, ze ich viera ma byt prirodzena, Bibliu maju brat s velkej casti len ako symbolicku prezentaciu zakladnych myslienok. O tom nizsie...


Tohleto je tedy opravdu poradny blabol - a te neskutecne arogance si krome tebe nikdo z pritomnych nevsiml?

Kolji píše:
V Boha urcite verim, ale v casoch, ked mala Cirkev vacsiu moc (stredovek a i.) by som bol vdaka mojim nazorom v cirkevnych spisoch priblizne na rovnakom mieste ako Nostradamus alebo Darwin. Uznavam totiz aj ine smery, verim v magiu, uznavam aj ine nabozenstva, kedze si myslim, ze kazde nabozenstvo ma v sebe dobre a zaujimave prvky a myslienky, dokonca aj satanizmus (ktory sa inak s krestanstvom v mnohom zhoduje...). V tomto sa asi najviac zhodujem s bahaiskou vierou, stupenci bahaizmu (alebo ako to nazvat) veria, ze Boh zoslal na Zem svojich prorokov na rozne miesta v roznych casoch, aby sa ludom dostala cela pravda (uznavaju aj Mohameda, Buddhu...). Musim uznat, ze je to pomerne pravdepodobne a bahaisku vieru respektujem (aj ked do ich cirkvy by som nikdy nevstupil, kedze zoskupovanie ludi do pdobnych ideologickych zoskupeni povazujem za nebezpecne *)..


To zni zajimave - muzes hodit link na nejake dalsi zdroje informaci? A souhlasim, je pravda ze veskera minoritni "nabozenstvi" se dost snadno muzou zvrhnout v sektam podobne uskupeni lidi, ve kterem bych se ja osobne nechtel naskytnout.

Kolji píše:
To najviac plati pri trojici najvacich nabozenstiev: judaizmus, krestanstvo, islam. Tieto nabozenstva vychadzaju vsetky z toho isteho pramena (Stary zakon) a dovod, preco sa rizisli je IMO ciste mocensky. Jezis (teraz nie ako Bozi syn, ale ako historicka osobnost) zacal kazat nieco nove, aj ked yto bolo v podstate to iste, ale zidovska nabozenska obec pochopitelne nemohla len tak nechat miesto novemu 'idolu' a vzdat sa svojich tvrdo pestovanych pozicii. To iste sa stalo, ked sa na scene objavil Mohamed. Povazoval sa za nastupcu Jezisa, ale pochopitelne cirkev NEMOHLA uznat za pravdu nieco ine ako svoju vlastnu ideologiu (viz 15 minut slavy vyssie spomenuteho knaza). Tak to bolo aj nasledujuce starocia, ked sa cirkev zacala delit na katolicku, protestantsku...predpokladam, ze to tak rovnako fungovalo aj v islame, ked sa rozdelil na sitov a sunitov, ale netvrdim to, kedze sa v tomto nabozenstve velmi nevyznam, anglicky prepis Koranu sa ku mne ma dostat v najblizsich dnoch. No a tak su tieto tri nabozenstva viac-menej 'na vjonovej nohe' (hoci spor medzi moslimami a zidmi na blizkom vychode ja zakotveny niekde inde, ale to s vierou nema nic psolocne ;) ). Kazdopadne, cirkev sa dobre stara o to, aby ludia nevedli, ze islam je v podstate to iste, ale aby im bolo jasne, ze je to nieco INE. Preco sa napriklad slovo Allah nikdy nepreklada? 90% katolikov nevie, ze to je len arabske znenie slova 'Boh', preto to v nich evokuje pocit, ze je to nejake odlisne nabozenstvo. Prikladom je aj moja mama (ultrakonzervativna katolicka). Na Velku Noc isli v telke v rozhovory s predstavitelmi jednotlivych nabozenstiev na Slovensku, okrem inych v nej bol aj predstavitelov islamskej obce. Mama vyzerala maximalne pohorsena, ked povedal, ze Jezisova smrt a zmrtvychvstanie je jeden z ich dolezitych sviatkov. Netusila, ze Islam Jezisa uznava ako jednu z najdolezitejsich osob historie. Teraz to uz nastastie vie XD.


S tim se take setkavam. Tedy s tim, ze cirkev a vseobecne krestanska obec se snazi z Islamu udelat co nejodlisnejsi nabozenstvi. Osobne si myslim, ze cele krestanstvi by potrebovalo revizi. Upravit Bibli tak, abychom se zbavili paradoxne pusobicich a chybovych vasti, zredukovat viru na zakladni principy, aby si lide mohli prizpusobit svou viru k svemu zivotu. (Trochu jako Linux a jine open-source projekty, jen kvalitnejsi, protoze open-source je zlo; dostanes zaklad, a balickama si viru rozsiris, aby ti vyhovovala. Samozrejme ten zaklad by mel byt upraven tak, aby zadny z balicku nemohl byt v rozporu s hlavni ideo, aby si nekdo nedal balicek "mohu zabijet" etc.) Problem je v tom, ze vetsina vericich se tohoto boji, a nikdy se to nestane - i kdyz jsem tu cetl cosi, ze by do toho nekdo sel (?).

Kolji píše:
Biblia: Tuto knihu beriem dost s nadhladom. Urcite neverim, ze Adam bol prvy clovek stvoreny z hliny a ze potom bol vyhnany z Edenu, lebo spolu z zenou jedol zo zakazaneho stromu a ze kvoli tomu poslal cele ludstvo na cele starocia do zahuby. Pentateuch (5 Mojzisovych knih) vseobecne je silne metaforicke dielo.
Novy zakon: Na ten nemam isty nazor. Osobne myslim, ze nikdy nemal byt napisany, pretoze sam o sebe v istom zmysle zhadzuje krestanstvo (btw: Aj Stary zakon si v mnohych veciach protireci, v niektorych miestach dokonca...alebo radsej nic). Napr. uz fakt, ze knihy o Jezisovom zivote su 4 vyvolava isty pocit, ze je to z velkej casti vymyslene (kedze evanjelia sa nezdhoduju napr. v tom, co povedal Jezis tesne pred smrtou). A vseobecne je takze dnes niecomu verit, vsetci vieme, ze dokumenty "s mocou" maju tendenciu byt obetami prepisov a manipulacie.


Na druhou stranu, bez Noveho Zakona bychom prisli o obrovskou cast nasi historie. Jiste, byva casto mystifikovan, otazkou je, jestli nam stoji za to nadavat na cirkev, kdyz to ty hloupe ovce, jenz si to prectou a uveri, berou tak jak to je. Podle mne by se kazdy clovek mel zamyslet nejenom sam nad sebou, ale i na deni okolo sebe.

*

Kolji píše:
Osobne obdivujem Wolfesta, ze sa dal na takuto cestu. Moderne krestanstvo potrebuje reforum a potrebuje ju "urgently". Predstavme si, ze Wolfest napise knihu a zmeni myslenie milionov ludi....lenze raz zomrie a jeho kazanie sa casom zmanipuluje tak, ako sa to vzdy robilo ;)

IMO ani Jezisovi ucenici nemali nikdy zalozit cirkev, resp. mali ju zachovat v podobe maleho, utajeneho spolku. Viem, znie to divne, ale stojim si za tym.

Ked ma este nieco napadne, tak to sem pridam (do noveho postu pochopitelne :m ). Hoci tento topic bola vlastne jedna z poslednych veci, ktore ma tu drzali, cize...


Zalozit cirkev bylo potreba k sireni krestanstvi a usmernovani (=vychovu) vericich, to, ze se pozdeji zvrhla v mamon, je skoda, ale co nadelame? (Spoustu veci, kdybychom chteli.)


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 dub 2007 14:16 
Immortal
Immortal
Uživatelský avatar

Registrován: 30 čer 2005 10:50
Příspěvky: 11041
Bydliště: Wherever, whenever
Oblíbené GTA: GTA3: Liberty City
Skype: kolji23
Kitteh píše:
Cirkev uz vice upadnout nemuze, pokud se mohu vyjadrit. Ono, uz jen fakt, ze si musi najimat za penize invalidy, aby rozsirovali jejich ideje, je dost smutny. Ja osobne do kostela chodim, ale musim chodit o hulku, mam mrtvy sval v prave noze. Farar mi naprosto otevrene (ale v soukromi) nabidl, ze mi zaplati, kdyz budu chodit s letackama od cirkve. Dokonce rekl, ze se svou imagi mladeho cloveka co musi chodit o hulce vzbudim zajem...


Na tvojom mieste by som ho tou barlou asi udrel (a on ako spravny knaz by ju najradsej strcil nejakemu 8 rocnemu chlapcovi do zadku :m, ok viem, ze to neni az take vtipne :m ).

Kitteh píše:
Tohleto je tedy opravdu poradny blabol - a te neskutecne arogance si krome tebe nikdo z pritomnych nevsiml?


Mozno aj ano, ale vacsina ludi, co tam chodi, tam chodi preto, aby tym kecom verila ;) (vratane mojej matky :-! )

Kitteh píše:
To zni zajimave - muzes hodit link na nejake dalsi zdroje informaci?


http://www.bahai.sk http://www.bahai.cz www.bahai.com

Mimochodom, okrem poctu veriacich sa Cirkev od sekt nelisi ;)

Kitteh píše:
S tim se take setkavam. Tedy s tim, ze cirkev a vseobecne krestanska obec se snazi z Islamu udelat co nejodlisnejsi nabozenstvi. Osobne si myslim, ze cele krestanstvi by potrebovalo revizi. Upravit Bibli tak, abychom se zbavili paradoxne pusobicich a chybovych vasti, zredukovat viru na zakladni principy, aby si lide mohli prizpusobit svou viru k svemu zivotu. (Trochu jako Linux a jine open-source projekty, jen kvalitnejsi, protoze open-source je zlo; dostanes zaklad, a balickama si viru rozsiris, aby ti vyhovovala. Samozrejme ten zaklad by mel byt upraven tak, aby zadny z balicku nemohl byt v rozporu s hlavni ideo, aby si nekdo nedal balicek "mohu zabijet" etc.) Problem je v tom, ze vetsina vericich se tohoto boji, a nikdy se to nestane - i kdyz jsem tu cetl cosi, ze by do toho nekdo sel (?).


Ten napad s Open Source sa mi paci, ale bohuzial by to bol v podstate rovnaky proces - menilo by sa to a menilo, az by na to jadro opat kazdy zabudol.

Kitteh píše:
Na druhou stranu, bez Noveho Zakona bychom prisli o obrovskou cast nasi historie. Jiste, byva casto mystifikovan, otazkou je, jestli nam stoji za to nadavat na cirkev, kdyz to ty hloupe ovce, jenz si to prectou a uveri, berou tak jak to je. Podle mne by se kazdy clovek mel zamyslet nejenom sam nad sebou, ale i na deni okolo sebe.


Poznam osobne ludi, ktori veria Biblii kazde slovo, dokonca aj jeden moj spoluziak, ktory bol v kostole mozno dva-krat za zivot :X - odsudzuje Darwinovu teoriu evolucie, neveri vedeckym vyskumom, veri len v Big Bang (ale berie ho ako Genesis 1:1: "Na pociatku stvoril Boh Nebo a Zem:). Kedy sa ludia konecne zmieria s tym, ze pochadzaju z opic? :D

Kitteh píše:
Zalozit cirkev bylo potreba k sireni krestanstvi a usmernovani (=vychovu) vericich, to, ze se pozdeji zvrhla v mamon, je skoda, ale co nadelame? (Spoustu veci, kdybychom chteli.)


Ako som povedal, ekvivalent cirkvi by fungoval len v podobe utajeneho spolku, ale to zas tiez zavana manipulaciou ;)

OMG, WOlfest...


Nahoru
 Profil  
 
Offline
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 dub 2007 19:40 
Leader
Leader
Uživatelský avatar

Registrován: 28 črc 2006 23:21
Příspěvky: 1052
Bydliště: Praha
Oblíbené GTA: GTA: San Andreas
GFW/X360 Live Nick: RainmakerCZ
Kolji píše:
OMG, WOlfest...

Jsi na to přišel brzo :lol: . Že se ti chtělo odpovídat :lol:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz